Inspehtori

Petri Pellikka petri.pellikka(a)helsinki.fi 09 1915 1068
       

Kuraattori
(hallituksen puheenjohtaja)

Olga Penkkilä q(a)hamalais-osakunta.fi 050 492 7674
       

Päävirkailijat

     
Toiminnanohjaaja Kanerva Matveinen toiminnanohjaaja(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)
045 356 0928
       
Taloudenhoitaja Joel Nummelin taloudenhoitaja(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)

       
Sihteeri Elias Mustonen sihteeri(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)
       

Hallituksen varsinaiset jäsenet (7)

     
  Maria Anttila maria.anttila(a)helsinki.fi 0400 909 230
  (hallituksen varapuheenjohtaja)    
       
  Hilla Laakkonen hilla.laakkonen(a)gmail.com  
       
  Lauri Suokas lauri.suokas(a)helsinki.fi 044 334 3364
       
  Topias Tolonen topias.tolonen(a)helsinki.fi 0405 345 896
       
  Laura Weckström laura.weckstrom(a)helsinki.fi 0409 600 960 
       
  Milla Peltoniemi milla.peltoniemi(a)helsinki.fi  
       
  Samuli Lång samuli.j.lang(a)gmail.com  
       
       
Jäsensihteeri Aino Lehtinen jasensihteeri(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)
       
Emäntä Anneli Hämäläinen anneli.hamalainen(a)helsinki.fi 050 404 7141 
       
Isäntä Ninna Keränen millalinnea.keranen(a)gmail.com 0503 042 633
       
Huoneistomestari Jukka Heliö huoneistomestari(a)hamalais-osakunta.fi  
       

VALIOKUNTIEN VIRKAILIJAT

     
       
Juhla- ja ohjelmavaliokunta (JVK)
     
       
JVK:n puheenjohtaja – (virka vapaana)    
       
Ohjelmasihteeri – (virka vapaana)    
       
Apuemännät Aino Lehtinen aino.ki.lehtinen(a)helsinki.fi  
       
  Aku Polus aku.polus(a)helsinki.fi  
       
  Anniina Kaikkonen anniina.kaikkonan(a)gmail.com  
       
  Antonina Peltola antonina.peltola(a)helsinki.fi  
       
  Johannes Vainio johannes.vainio(a)aalto.fi 050 571 9179
       
  Petra Rinne petra.rinne(a)helsinki.fi  
       
  Minka Ohtonen minka.ohtonen(a)gmail.com  
       
  Niko Molin niko.molin(a)helsinki.fi 045 137 1583
       
  Teemu Junttila teemu2.junttila(a)gmail.com  
       
  Väinö Katajisto vaino.katajisto(a)helsinki.fi  
       
       
       
Apuisännät Ossi Siipola ossi.siipola(a)helsinki.fi  
       
  Emmi Hujala emmi.hujala(a)helsinki.fi  
       
  Ville Hänninen ville.hanninen(a)helsinki.fi  
       
  Alexia Mikkola alexia.mikkola(a)helsinki.fi  
       
  Aleksiina Tuimala aleksiina.tuimala(a)windowslive.com  
       
  Eeva Häkkinen eeva.hakkinen(a)helsinki.fi  
       
  Jukka Heliö jukka.helio(a)gmail.com  
       
  Hanna Norppa hanna.norppa(a)helsinki.fi  
       
       
       
       
       
Juhlamestarit Jukka Heliö jukka.helio(a)gmail.com  
       
  Jonna Rinne jonna.rinne1(a)gmail.com  
       
Laulunjohtaja Taneli Laine taneli.laine(a)helsinki.fi  
       
Lipunkantajat Henri Rannisto henri.rannisto(a)gmail.com  
       
  Janette Välimäki valimaki.janette(a)gmail.com  
       
  Ximenna Tarpio xime_alexa04(a)hotmail.com  
       
  Hilla Tuominen hilla.tuominen(a)helsinki.fi  
       
  Jukka Solehmainen jukka.solehmainen(a)helsinki.fi  
       
  Hanna Torpo hanna.torpo(a)helsinki.fi  
       
Mainosmestari Eve Ojamaa eve.ojamaa(a)helsinki.fi 040 722 1469
       
Koulutusvaliokunta (KoVK)
     
       
KoVK:n puheenjohtaja Joel Honkasuo joel.honkasuo(a)gmail.com  
       
Koulutussihteeri Antonina Peltola antonina.peltola(a)helsinki.fi  
       
Maakuntavastaava (virka vapaana)    
       
Kulttuurivaliokunta (KuVK)
     
       
KuVK:n puheenjohtaja Sara Saarela sara.saarela(a)helsinki.fi  
       
Kulttuurisihteeri Juhana Järviö juhana.jarvio(a)helsinki.fi 041 362 8487
       
Liikuntavaliokunta (LVK)
     
       
LVK:n puheenjohtaja Elli Luhtanen elli.luhtanen(a)helsinki.fi 0400 479 356
       
Liikuntasihteeri Hanna Arimo hanna.arimo(a)gmail.com  
       
Hiihdonjohtaja Iida Silfverhuth iida.silfverhuth(a)helsinki.fi 040 186 9495
       
Ratamestari   ratamestari(a)hamalais-osakunta.fi  
       
Ulkoasiainvaliokunta (UAV)
     
       
UAV:n puheenjohtaja Johannes Vainio johannes.vainio(a)aalto.fi
uav(a)hamalais-osakunta.fi
050 571 9179
       
Ulkoasiainsihteeri Anneli Hämäläinen anneli.hamalainen(a)helsinki.fi 050 404 7141
       
Viestintävaliokunta (VVK)
     
       
Tiedottaja Amanda Peltomaa tiedottaja(a)hamalais-osakunta.fi  
       
Tiedotussihteeri Elena Kukkonen elena.kukkonen(a)aalto.fi  
       
Historioitsija (virka vapaana)    
       
Hälläpyörän päätoimittaja Terhi Raikas talvikki.r(a)windowslive.com  
       
Toimittajat Vladimir Heiskanen valtsu.heiskanen(a)gmail.com hallapyora(a)hamalais-osakunta.fi
       
  Janette Välimäki valimaki.janette(a)gmail.com  
       
  Ella Rantanen ella.rantanen95(a)gmail.com  
       
  Teemu Junttila teemu2.junttila(a)gmail.com  
       
  Valter Uotila valter.uotila(a)gmail.com  
       
  (virka vapaana)    
       
  (virka vapaana)    
       
  (virka vapaana)    
       
       
       
       
       
Valokuvaajat Vladimir Heiskanen valtsu.heiskanen(a)gmail.com  
       
  Anniliina Lassila anniliina.lassila(a)helsinki.fi  
       
  Lari Tuominen    
       
  Ilkka Lehtovuori ilkka.lehtovuori(a)gmail.com  
       
Webmaster Niko Molin webmaster(a)hamalais-osakunta.fi  
       
Yleisvaliokunta (YVK)
     
       
YVK:n puheenjohtaja Heidi Mikkola    
       
Yleisvaliokunnan sihteeri (virka vapaana)    
       
Arkistonhoitaja Lari Ahokas

arkisto(a)hamalais-osakunta.fi
lari.ahokas(a)helsinki.fi

050 346 7286
       
AV- ja ATK-vastaavat Eemeli Mölsä olli.molsa(a)aalto.fi 040 582 6317
       
  Niko Molin niko.molin(a)helsinki.fi 045 137 1583
       
Galleristi Anniliina Lassila anniliina.lassila(a)helsinki.fi  
       
Kesäpaikkavastaava Eemeli Mölsä olli.molsa(a)aalto.fi 040 582 6317
       
Saunamajuri Hilla Tuominen hilla.tuominen(a)helsinki.fi  
       

KERHOJEN PUHEENJOHTAJAT

     
       
Bittikerho Antti Artjoki    
       
Boheemiseura Fanny Laaksonen fanny.laaksonen(a)gmail.com 045 639 3418
       
Juristikerho Eve Ojamaa

eve.ojamaa(a)helsinki.fi
juristikerho(a)hamalais-osakunta.fi

040 722 1469
       
Kokkikerho Hilla Tuominen hilla.tuominen(a)helsinki.fi  
       
Hämäläis-Osakunnan
Laulajat (HOL)
Iida Silfverhuth iida.silfverhuth(a)helsinki.fi 040 186 9495
       
Leffaklubi Maija Öhman maija.ohman(a)gmail.com 050 362 6379
       
Luontokerho Elisa Päiviö elisa.paivio(a)helsinki.fi  
       
Mimmikerho Aino Lehtinen aino.ki.lehtinen(a)helsinki.fi  
       
Näytelmäkerho Niko Molin niko.molin(a)helsinki.fi 045 137 1583
       
Ompeluseura Milla Hallikas milla.hallikas(a)helsinki.fi  
       
Pelikerho Sylvia Nummelin sylvia.nummelin(a)helsinki.fi  
       
Pop-klubben Oskar Ingelius oskar.ingelius(a)helsinki.fi  
       
Raskaan musiikin
nautiskelijat (HORna)
Maria Saraste  maria.saraste(a)gmail.com  
       
Reserviläiset (HORes) (virka vapaana)    
       
Snookerho Petteri Karapuu    
       
Hämäläis-Osakunnan
Soittajat (HOS)
Heikki Toijala heikki.toijala(a)gmail.com  
       
Taidekerho Väinö Katajisto vaino.katajisto(a)helsinki.fi  
       
Tanssikerho (HOT) Anniliina Lassila anniliina.lassila(a)helsinki.fi  
       
Viiniseura Anni Kivimäki anni.kivimaki(a)helsinki.fi  
       
Äijäkerho Maija Häkkinen maija.matilda(a)gmail.com 0505235394